PRO MÉDIA

Tiskové zprávy:

13. ledna 2011

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vzala na vědomí žádost společnosti ALTEMA TV Productions s.r.o. o ukončení vysílání  v kabelových sítích UPC, čímž platnost její licence zanikla k 23.12. 2010.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ČR vydala zprávu, dle které vzala na vědomí, že ALTEMA TV Productions s.r.o požádala o ukončení vysílání  v kabelových sítích UPC ke dni 23. prosince 2010 dle § 24 odst. f) zákona č. 231/2001 Sb., čímž platnost licence zanikla. (Tisková zpráva z 1. zasedání, konaného dne 11. 1. 2011)

Vedení ALTEMA TV Productions s.r.o. tak učinilo v souvislosti s úpravou podnikatelského záměru, který musela společnost učinit v červnu 2010.


25. června 2010

Nová televize Altema letos v síti UPC vysílat nezačne, upravuje podnikatelský záměr

Společnost ALTEMA TV Productions, která připravuje nový televizní program Altema a loni v listopadu pro něj získala licenci k televiznímu vysílání v kabelových sítích UPC, ji nevyužije a vysílat v síti UPC letos nezačne. UPC nejprve loni vydalo Altemě potvrzení pro licenční řízení o zařazení do svých sítí, posléze změnilo postoj. Proto vedení Altemy mění podnikatelský záměr. Pro vysílání připravovaného programu Altema se pokusí využít jiných distribučních možností, včetně internetu, program dle toho modifikuje a start celého projektu o nějakou dobu odloží. Zatím v mezidobí se společnost ALTEMA TV Productions soustředí na agenturní televizní, filmovou a video tvorbu. Jednou z realizovaných zakázek byla výroba krátkého seriálu výukových videí pro Českou národní banku. "V prostředí nových médií je třeba být flexibilní, což je zkušenost, kterou z dlouhodobé praxe v internetu náš tým má, a nyní se soustředíme na nové příležitosti," řekl ke změně záměru jednatel Altemy Stanislav Holec.

Licence Altemy pro vysílání na kabelu byla na 12 let a program měly tvořit především pořady filmové, dokumentární, hudební a vzdělávací, dále publicistika a diskusní a zábavné pořady původní tvorby. "Zaměření a filozofie programu v novém záměru zůstává nezměněna," řekl Holec. "I nadále chceme divákům nabídnout zajímavý obsah, jehož cílem není pouze bavit, ale také informovat, vzdělávat a kulturně obohacovat," dodal. 

ALTEMA TV Productions s. r. o. se sídlem v Praze byla založena v únoru 2009. Společníky jsou Ing. Stanislav Holec, Bc. Pavel Pšeidl, Karel Richtr a  Mgr. Ing. Josef Otčenášek. Za projektem stojí tým lidí, kteří mají za sebou mnoho let zkušeností ve výzkumu a rozvoji v oblasti multimediálního videa a televizní tvorby. Tým zakladatelů čerpá ze zkušeností v budování internetového portálu iDNES.cz a jeho projektu internetové televize, z budování a stabilizace televize Óčko, z praxe v televizi Nova, ze zakázek na výrobu pořadů pro další televizní společnosti mj.  pro Českou televizi a Slovenskou televizi.

 

Stáhnout tiskovou zprávu v DOC

Stáhnout tiskovou zprávu v PDF

Anglická verze (English version): English


Informace z tisku:

Napsali o nás


O společnosti:

ALTEMA TV Productions s. r. o.


Společníci:

Kdo jsme?